«

»

Lis 20

Wydrukuj to Wpis

Szukajmy siebie…

5.00 avg. rating (99% score) - 3 votes

Polecało mi go kilka osób, zupełnie nie znających się nawzajem…, ktoś podesłał link do muzyki z filmu, niesamowicie intrygująca, magnetyczna, ale i kojąca. Pomyślałam, że obejrzę…, skoro zachwalają…, to może i mnie się spodoba.

No i się nie myliłam…, temat dość kontrowersyjny, ale w sumie przesłanie filmu dość uniwersalne, bo czy nie powinniśmy iść własną drogą, w poszukiwaniu samych siebie? Czy życie w poszukiwaniu czułości, miłości, na wiele znanych i nie znanych nam sposobów, jest naganne? Kto to będzie oceniał i co warte są te oceny? Czy nie powinniśmy swojego życia przeżyć tak jak chcemy, pragniemy, jak podpowiada nam intuicja? Dlaczego w większości żyjemy spętani konwenansami, pozorami, dlaczego dajemy się ujarzmić? Dlaczego chwile, kiedy cieszymy się życiem i podążamy za światłem co nas rozświetla od środka, są tak nieliczne? Każdy z nas ma takie chwile, ślub…, narodziny dziecka… – momenty przepełnione szczęściem i radością po brzegi, a co z resztą życia…?

Dlaczego często czujemy się jałowo, jakbyśmy przeżywali nie swoje życie? Gdzie zostawiamy swoje pasje, które nas uskrzydlają i uwrażliwiają? Które pokazują nam kim jesteśmy, ukazują nas takimi, jakimi nie znaliśmy się dotychczas? Jak to jest możliwe, że nasze życie, nasze własne, to które znamy i od lat przeżywamy dzień po dniu, właśnie dzień po dniu nas zabija…, gasi…, dławi nasz płomień, który w innych okolicznościach wybucha wielkim nieokiełznanym ogniem??

Czy znowu chcę włożyć kij w mrowisko?? TAK!! Dokładnie tak! Życie poukładane, odmierzone linijką i czasomierzem jest może i bezpieczne, ale jakie nudne…, czy mamy tego świadomość?? Często zdajemy sobie sprawę z tego, kiedy jest już za późno…, ale czy aby na pewno? Czy w ogóle jest za późno na cokolwiek, kiedy jeszcze żyjemy, oddychamy, kochamy, śmiejemy się? Dlaczego tak wielu z nas uważa, że moment, w którym to do nas dociera,  jest właśnie tym krytycznym punktem, za którym nic już nie ma?? Dlaczego skupiamy swoją uwagę bardziej na samochodzie, remoncie dachu, zakupie odjechanych trendy wycieczek, niż na nas samych, naszym wnętrzu, naszym spokoju, naszej równowadze wewnętrznej, na poszukiwaniu takiego stanu ducha, w których poczujemy szczęście przepełniające nas od środka??

Kiedy się rodzimy, jesteśmy niczym pusta księga, której karty będą dopiero zapisywane  – szczęściem, ale i troską, śmiechem, ale i łzami, zwycięstwem, ale i poczuciem porażki…, karty te będą zapisem naszej drogi, ale zawsze będą świadczyły o Prawdzie, jaka towarzyszyła nam w danym momencie życia. Najważniejszą wartością jednak według mnie, jest Równowaga. Jeśli będzie obecna w naszym życiu, to nie zatracimy się, i nie zagubimy po drodze. I wówczas rada Babci filmowej bohaterki „Ciesz się życiem ile tylko możesz” nabiera innego wymiaru…

Podobnie słowa bohaterki: Nareszcie odkryłam jaką drogą mam podążać – mam być sobą…” – czy to nie jest uniwersalne motto dla każdego z nas? Tylko cała sztuka w tym, by znaleźć tą drogę, a znaleźć ją można tylko wtedy, kiedy się jej szuka… Bo poszukiwanie, przeżywanie i doświadczanie – to jedyne ze znanych mi sposobów na „znalezienie” siebie i swojej drogi, swojej Prawdy na kolejne lata życia.

Film, mogłoby się wydawać, jakże powierzchowny, okazał się niesamowicie dla mnie inspirujący…, niosący uniwersalne przesłanie, jakże ważne, by żyć pełnią życia i by odnaleźć siebie w tym życiu, by powrócić do swoich instynktów, do swoich pragnień, marzeń…

Może powinnam być sama, żeby poczuć swoją siłę i odnaleźć swoją drogę…, hmm…, może samotność z wyboru daje siłę…, umacnia w nas to co dobre, wartościowe, a eliminuje to co złe i destrukcyjne…? Czy ktoś inny niż ja sama, może odpowiedzieć na te pytania? No właśnie…, chyba nie…

 

Posłuchajcie sami……….

http://www.youtube.com/watch?v=ZONrqEVj3pA

 

A oto link do filmu… warto obejrzeć… 

http://vod.pl/dziennik-nimfomanki,87168,w.html

 

Caliente

 

 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com
 • Google Bookmarks
 • Live
 • LinkedIn
 • Wykop
 • Gadu-Gadu Live
 • Śledzik
 • Kciuk.pl
 • Dodaj do ulubionych
 • email

Permalink do tego artykułu: http://icaliente.pl/zycie/szukajmy-siebie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *