«

»

Mar 14

Wydrukuj to Wpis

Śniadanie z TV

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

Jak dotychczas nie przywiązywałam wagi nadmiernej do tego co podają poranne herbaciano-kawowe programy telewizyjne, zwane telewizją śniadaniową, ale powoli zaczynam zmieniać do nich nastawienie. Zapytacie zapewne czemu? Już tłumaczę… Jak dotąd, kojarzyły mi się one z łopatologicznymi poradami dla gospodyń domowych, jak zrobić to czy tamto, jak ugotować smaczny i tani obiad, jak uszczęśliwić dzieci i męża, jak dobrze żyć z teściową, jak prać koszule męża, by nie poniszczyć kołnierzyków i mankietów, jak organizować sobie czas w trakcie dnia, by zdążać ze wszystkim i do tego jeszcze pięknie wyglądać – czysta utopijna papka, którą karmi się wszystkie kobiety świata w godzinach mocno wczesno – przedpołudniowych.

Jak sama nazwa wskazuje – „telewizja śniadaniowa” to niskobudżetowy blok programowy emitowany niejednokrotnie już od godziny 7.oo, cieszący się wciąż rosnącą popularnością już od momentu pojawienia się pierwszego takiego programu „Kawa czy herbata” w TVP1. Oglądalność była tak duża, że stacje komercyjne również wyszły do widza „śniadaniowego” ze swoją propozycją, odpowiedzią stacji TVN było „Dzień Dobry TVN”. Szybko dość okazało się, że poziom programu stacji TVN jest o wiele wyższy, oglądalność również, już nie wspomnę o wpływach z reklam, które okazały się dokładnie 2x większe niż w telewizji publicznej. Oba programy konkurencyjnych telewizji, dorobiły się stabilnej widowni, którą są kobiety.

To tytułem wstępu…

Odkąd w miarę regularnie włączam TVN, jestem zaskakiwana niezmiernie wartościowymi tematami poruszanymi na antenie. Życie pisze każdy scenariusz i jak zauważyłam, DD TVN tych scenariuszy nie zabraknie, bo mówi się tam o życiu w jego najróżniejszych aspektach i komentuje się je na wiele różnych sposobów, ustami przeróżnych ludzi, począwszy od celebrytów, poprzez specjalistów wielu dziedzin, aż po autorytety powszechnie uznane. Mówi się o dzieciach i ich rozwoju i bezpieczeństwie o szkołach, o stołówkowym jedzeniu, a dokładniej – poruszono problem zagrożenia szkolnych stołówek przez zewnętrzny catering. Pokazuje się jak ratować życie dziecku w razie nagłego zatrzymania krążenia, porusza się tematy lżejsze, takie jak moda czy styl życia, ale i bardzo ciężkie, niejednokrotnie tabu. Mówi się o dietach i zdrowiu, np. o obalaniu mitu „tradycyjnej” zdrowej żywności. Wystarczy włączyć tv od rana i człowiek robi się coraz bardziej uświadomiony. Stałymi konsultantami i gośćmi programu są lekarze, psychologowie, prawnicy.

Ale kiedy zobaczyłam wywiad z ogólnie znanym wszystkim posłem Biedroniem i dowiedziałam się, ze w jego biurze poselskim na Pomorzu porad swoich udziela prawnik, psycholog i seksuolog, stwierdziłam, że są ludzie, którzy robią coś z myślą o społeczeństwie i to w sumie bardzo namacalnie.

Program DD TVN zdecydowanie zmienił swoją formułę, z lekkiej śniadaniowej i babskiej, na edukacyjną, uświadamiającą około 50% ludności miast – bo taką ma oglądalność.

No to teraz puenta…

Nie pamiętam już kiedy przełączyłam swoim pilotem program tv na TVP1… a jak to jest u Was?? Czy wciąż płacicie abonament nie korzystając z publicznej tv??

Oto link do strony DD TVN – myślę, że zbyt ważne sprawy poruszane tam są każdego dnia rano, by je zwyczajnie przegapiać.

dziendobry.tvn.pl

 

Caliente

 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com
 • Google Bookmarks
 • Live
 • LinkedIn
 • Wykop
 • Gadu-Gadu Live
 • Śledzik
 • Kciuk.pl
 • Dodaj do ulubionych
 • email

Permalink do tego artykułu: http://icaliente.pl/zycie/sniadanie-z-tv/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *