«

»

Maj 17

Wydrukuj to Wpis

Wyborczy półmetek…

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

1a434f1c-a650-11e4-914b-0025b511229eNo i mamy półmetek dogrywki wyborczej…
Komorowski czy Duda…. Duda czy Komorowski…. hmm… kogo wybrać?
Jak wielu mówi, sytuacja patowa, a wybór jak pomiędzy dżumą a cholerą.
No i nie sposób się nie zgodzić… obaj kandydaci prawicowi, obaj skłaniający się ku kościołowi, mającemu w Polsce bardzo silną pozycję.
To, że obaj podkreślają wyznawanie wartości chrześcijańskich, nie dyskwalifikuje ich na starcie… nie przesadzajmy… przecież jaka Polska, tacy kandydaci, ale… stanowiska obu panów w sprawach Polaków dotyczących – to już jest ważne i to mnie bardzo interesuje. No nie wspomnę oczywiście o poglądach na miejsce Polski na arenie międzynarodowej – oczywista oczywistość. Szczególnie teraz.

Przed nami wieczorna telewizyjna debata, przyznam, że czekam z niecierpliwością.
Dlaczego aż tak? Bo po prostu nie mam pojęcia czego się spodziewać, więc… czekam na nią jak na zwyczajną ‚szopkę’ w stylu ‚a dla gawiedzi igrzyska’.
Do tej pory obserwowałam działania obu kandydatów…..

Duda ruszył z kopyta i  już od samiuśkiego poranka poniedziałkowego z kawą w tłumy warszawskie się wpasował. No cóż…. nie pijam kawy. No ale nawet jakbym się tam znalazła i ten kubek by mi wciśnięto w dłoń, to zanim bym się udusiła od aromatu kawy (jestem uczulona na ten zapach), usiłowałabym zapytać kandydata tylko o jedno – czy wierzy w to, co opowiada ludziom, bo przecież to istny ‚koncert życzeń’. Duda obiecuje wszystko i wszystkim, począwszy od pielęgniarek…………..na środowiskach LGBT kończąc…..
No ale przecież walka to walka…., wszystkie chwyty dozwolone, liczy się każdy głos.

Prezydent Komorowski….. no cóż….. widać przez ten tydzień znaczną zmianę w sposobie prowadzenia kampanii, ale czy to wyjdzie obecnemu Prezydentowi na dobre? Oto jest pytanie…
Ja rozumiem, że ‚tonący brzytwy się chwyta’, że nie jest fajnie o 1 pkt % przegrać, że trzeba użyć wszystkich możliwych sposobów, by zwiększyć poparcie i pokonać rywala… rozumiem to…. , by później nie zarzucić sobie najgorszego z grzechów, a mianowicie grzechu zaniechania…., rozumiem.
Wiem również, że ten cyrk na kółkach nie jest przeznaczony dla mnie, osoby przekonanej o tym, że na dzień dzisiejszy Komorowski jest kandydaturą lepszą, bo… bezpieczniejszą i bardziej przewidywalną po prostu.

Wystarczy być dobrym obserwatorem i słuchaczem, no i ‚szperaczem” 😉
Bronisław Komorowski jaki jest…. każdy widzi… już od początku jego kadencji. Nie porywa oryginalnością, nie zaskakuje świeżością, ale… przypomnijmy sobie jego hasło wyborcze „Zgoda i bezpieczeństwo” – mocno spójne z postacią i jego podejściem do życia i polityki.
Duda… ano właśnie…. Duda to zmiana i niewiadoma  od pierwszego dnia urzędowania (choć jak się spojrzy na jego PiS-owskie zaplecze, to raczej wiadoma). No i ta jego skłonność do zmiany w poglądach i stanowisku w sprawie in vitro… w sumie, to już nie wiem jakie ono jest.
A polityka zagraniczna?
Według mnie sytuacja poza granicami jest mocno niestabilna, by do decydowania o polityce zagranicznej dopuszczać nawiedzony PiS
.

Wiele czytam, słucham, rozmawiam… … ludzie piszą, że obaj kandydaci siebie warci, że to to samo bagno….
Przyznaję, że PO zawiodła mnie wielokrotnie, ból tym większy, że pierwszym razem bardzo świadomie na tą formację zagłosowałam. Tutaj już mnie nie odzyskają z pewnością, za dużo narozrabiali i nie mam tutaj nawet na myśli ‚afery podsłuchowej’ i słynnej mega krótkiej analizy państwa autorstwa ministra Sienkiewicza (powiem szczerze, że jakoś poczułam sympatię do niego wówczas, za to, że ‚normalny’ się okazał i w krótkich żołnierskich słowach podsumował całość).
Mnie najbardziej zraziły milionowe dotacje dla Świątyni Opatrzności i inne konotacje z KK…., chyba zapomnieli panowie, że PO
kiedyś aż tak mocno w prawo nie skręcała.
No ale ja wy
trzymam do jesieni….. a później mam nadzieję, że PO dostanie to, na co zapracowała przez ostatnie 8 lat.
Do jesieni natomiast jest czas na przegrupowanie się lewicy, będą to teraz robić w przyspieszonym tempie, bo … realnie patrząc to do sejmu wchodzą tylko prawicowe ugrupowania.
W najnowszych sondażach widzimy, że do sejmu nie wejdzie SLD i PSL…. to dopiero niespodzianka!
Za to trzecią formacją ma być partia – antypartia Kukiza i tutaj prawdziwa niewiadoma kogo on za sobą do tego sejmu przyciągnie, czy Korwina, czy Kowalskiego, a może i obu?


Wystarczy pomyśleć …..
Czeka nas niezły galimatias…

Wygrana Dudy rozzuchwali PiS i da im propagandową przewagę… by z nową siłą uderzać na sejm jesienią – to pewne.
A
Komorowski…  jest przewidywalny, nudny i zgnuśniały…. to widać.
Ale nie jest oszołomem i nie ma takiego zaplecza.
No i nie mam już złudzeń, że kolejna kadencja będzie wyglądała tak samo, bo… urodził się Kukiz…. społeczeństwo przebudził… więc ogólna sytuacja się zmieni, a do niej będzie musiał się dostosować i Prezydent.

Dlatego ja już wybrałam…
Po raz kolejny jest to wybór mniejszego zła.

Caliente • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com
 • Google Bookmarks
 • Live
 • LinkedIn
 • Wykop
 • Gadu-Gadu Live
 • Śledzik
 • Kciuk.pl
 • Dodaj do ulubionych
 • email

Permalink do tego artykułu: http://icaliente.pl/wazne-2/wyborczy-polmetek/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *