«

»

Lis 07

Wydrukuj to Wpis

Wstyd mi Panie Prezydencie

5.00 avg. rating (99% score) - 2 votes

984250_845554778828675_90291145063394952_nOsobiście zgadzam się ze słowami w poniższym liście opublikowanym na Fb-u i szczerze popieram ideę…. zachęcam do wysyłania listu do Pana Prezydenta, jako prezent z okazji Dnia Niepodległości.
Jesli pomysł Wam się podoba, to skopiujcie jego treść na e-maila i prześlijcie pod wskazany adres.
Trzeba to zrobić szybko, bo dziś już 7.11.
******
listy@prezydent.pl
temat: wstyd mi, Panie Prezydencie
******

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Bronisław Komorowski

Szanowny Panie Prezydencie,
Wstyd mi, gdy widzę mojego Prezydenta klęczącego publicznie przed przedstawicielem innego Państwa.
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej oraz ustawa o gwarancjach wolności sumienia i wyznania z 1989 roku gwarantuje każdemu obywatelowi Polski prawo wolności sumienia i wyznania, gwarantuje również świeckość Państwa Polskiego i jego rozdział od kościoła.
Dlatego wstyd mi, gdy podczas każdej uroczystości państwowej widzę mojego Prezydenta w poddańczej pozie wobec przedstawiciela innego Państwa występującego w roli przedstawiciela kościoła. Wstyd mi, gdy widzę wybranych przez nas przedstawicieli od posła do wójta na kolanach całujących pierścienie przedstawicieli kościoła.
Wstyd mi zwłaszcza dlatego, że przedstawiciele owego państwa, Watykanu jawnie depczą moją Konstytucję i nawołują do łamania przepisów prawa obowiązującego i przyjętego demokratycznie w moim Państwie, uznając nad nim wyższość swoich praw zwąc je „boskimi” mimo to, że zostały ustanowione przez ludzi. Co szczególnie odrażające to to, że sami są obywatelami mojego Państwa.
Zaskakuje mnie skuteczność z jaką ci ludzie opluwający nasze prawo, wywierają, niezrozumiale skuteczną presję na polityków w kwestii wprowadzania „swojego” prawa do obrotu prawnego Państwa, które teoretycznie jest świeckie.
Wstyd mi przed całym światem, wstyd mi przed własnymi dziećmi kiedy biskupów pedofilów, sądzą inne kraje bo w moim kraju zabrakło odwagi do egzekwowania prawa stanowionego, do obrony bezbronnych dzieci, do zasądzenia zadośćuczynienia.
Wstyd mi też kiedy przedstawiciele obcego mi państwa odbierają mnie i moim współobywatelom nasz dorobek, z uniżonością przekazywany im przez wszystkich przedstawicieli mojego państwa od Prezydenta, Marszałka Sejmu, Senatu, Premiera po Wójta, którzy tym samym kupują ich przychylność. Rocznie moje Państwo zasila kościół katolicki kwotami od 3,5 miliarda (z budżetu) do 10 miliardów (w formie zwolnień podatkowych, darowizn, dofinansowań, ponoszenia kosztów „nauki” religii w szkołach, alimentów dla księżych dzieci i wielu podobnych).
Panie Prezydencie, te pieniądze odbierane są niepełnosprawnym dzieciom, których matki nie tak dawno koczowały w Sejmie, pacjentom onkologicznym, którzy zanim zostają zdiagnozowani po prostu umierają, dzieciom w domach dziecka i wielu, wielu innym potrzebującym.
Wstyd tym dotkliwszy, bo przedstawiciele kościoła swoim zachowaniem nie zasługują na mój szacunek. Kradną w majestacie prawa, przy aplauzie rządzących, gwałcą bezkarnie nasze dzieci stwierdzając, że to one są winne. Winni jesteśmy my dorośli, że od wielu lat nie reagowaliśmy na erotyczne wyczyny księży. Mówią nam o moralności, choć ich czyny świadczą o braku jakichkolwiek zasad poza zasadą w myśl której bezkarność pozwala działać dalej, więcej i bez wyrzutów sumienia.
Dziś bezczelnie żądają niezasłużonego szacunku i posłuchu, tylko z tytułu przynależności do międzynarodowej sekty. I ciągle im mało! Każda próba krytyki zachowania kleryków odbierana jest jako napaść na wiarę.
Wstyd mi dlatego, że w każdym urzędzie, w każdej szkole, szpitalu zamiast godła mojego Państwa wisi symbol krzyża, w najlepszym wypadku obok niego, często większy i okazalszy. Wstyd mi, że przedstawiciele Watykanu jawnie łamią wymuszoną szantażem umowę zwaną Konkordatem, roszcząc sobie o wiele większe prawa niż przewiduje to powyższa umowa dając im i tak przesadnie wielką władzę. Wstyd mi, że przedstawiciele obcego państwa zabierają głos na każdy temat i chcą decydować, nie o życiu członków swojej społeczności, ale o życiu wszystkich obywateli, narzucają swoją wolę w każdym temacie, a politycy przytakują i przysłowiowo tańczą w takt tej muzyki czują się zależni od kościoła.
Wstyd mi, że moje Państwo pozwala na to, żeby kobiety zmuszane były w majestacie czyjegoś „widzi mi się” do rodzenia niepełnosprawnych, uszkodzonych dzieci skazanych na śmierć lub życie w cierpieniu, skazując tym samym swoje matki na bezbrzeżne cierpienie, którego nic nie ukoi. Wstyd, że Państwo nie wspiera samotnych, młodych matek, nie edukuje dzieci tylko zmusza je do rodzenia kolejnych, niechcianych dzieci, których nie są w stanie wychować. Wstyd, że Państwo tworzy tym samym niebezpieczne podziemie aborcyjne, gdzie lekarze zapominają za odpowiednią kwotę o klauzuli sumienia. Wstyd za to Państwo kiedy słyszę, że znaleziono kolejne martwe dzieci na śmietnikach czy w zamrażarkach.
Dla przedstawicieli Watykanu cierpienie kobiet i dzieci nie jest ważne, czy dla Pana też?
Za kilka dni będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości
Według encyklopedii to – „polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918); święto zostało ustanowione w 1937, od 1939 nie było obchodzone, przywrócono je w okresie transformacji systemowej w 1989″.
Czy mamy prawo je obchodzić skoro moje Państwo zostało ubezwłasnowolnione przez inne państwo?
Światopogląd powinien być intymną sprawą każdego z nas. W Polsce jest tysiące budynków, w których „wierni” mogą celebrować swoje przywiązanie do religii, jest ich o wiele więcej niż szkół. Dlatego nie mogę zrozumieć, dlaczego przedstawiciele mojego Państwa, tak ochoczo za jednego srebrnika oddają to Państwo i swoich obywateli obcemu mocarstwu.
Jestem przekonana, że w najbliższych wyborach ja i wielu obywateli naszego Państwa, wierzących i nie, nim postawi krzyżyk przy nazwisku sprawdzi czy wybiera osobę, która będzie reprezentowała nas, a nie Watykan. Obywateli myślących tak jak ja jest więcej niż biskupów.
Z poważaniem,
……………….

 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com
 • Google Bookmarks
 • Live
 • LinkedIn
 • Wykop
 • Gadu-Gadu Live
 • Śledzik
 • Kciuk.pl
 • Dodaj do ulubionych
 • email

Permalink do tego artykułu: http://icaliente.pl/wazne-2/wstyd-mi-panie-prezydencie/

2 Komentarze

 1. Mirosława Zajac

  Całkowicie popieram i podpisuje się pod w/w listem

 2. Marek

  Popieram w każdym słowie, nie dodam nic, bo były by to słowa uznane za nie cenzuralne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *