«

»

Kwi 21

Wydrukuj to Wpis

Wielkanoc z psem …

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

Zdjęcie-0966Święta, święta i po świętach…. znamy wszyscy to powiedzenie…. i powiedzcie sami, czy nie niesie ono sobą ulgi i wytchnienia?  No jak dla mnie….. to zdecydowanie tak  🙂

Tegoroczne święta spędziłam wyjątkowo spokojnie, ładując swój nadwątlony akumulator… i jak się okazało, stało się tak zupełnie przypadkowo, za co serdecznie dziękuję kuzynom żony szwagra 😉

Tegoroczna Wielkanoc stała się ponownie premierą dla mnie, mojej rodziny i Michaliny, mojej 10-miesięcznej bokserki. Podróż niemal 3-godzinną psiak wytrzymał w miarę dobrze…, gorzej było z zaakceptowaniem zupełnie nowego i nieznanego jej miejsca, nowych zapachów, dziwnych egzotycznych odgłosów, gęsi, kogutów, krów, perliczek…, nie wspomnę o gołębiach, no i wielości obcych jej ludzi wokół. Dodam, że przyjechaliśmy na wieś. Dla psa takie miejsce niewiele się rożni od egzotycznej Afryki czy innej Amazonii. Psiak przestał jeść… był wciąż czujny… zestresowany…

Rano w niedzielę zadzwonił telefon – zostaliśmy zaproszeni na niedzielny obiad, z zaznaczeniem, że… do domu nasz pies nie zostanie wpuszczony, może te kilka godzin posiedzieć sobie w kojcu na dworze, w końcu tam jest miejsce psa. Na nic się zdało przekonywanie, że psiak spokojny, wychowywany od urodzenia z córką, że umie bawić się z dziećmi i im nie zagraża. No i że przecież to szczeniak jeszcze… w głowie ma tylko zabawę i przyjazny stosunek do świata. Nadal słyszałam o miejscu psa w budzie, zrozumienia nie znalazłam.

No tak… pomyśłałam… nie będę się spierała… odpowiedziałam spokojnie, że zastanowię się nad zaproszeniem i dziękuję za pamięć.

Po krótkiej naradzie, zrobiłam to co każdy „psi fanatyk” by zrobił…. wyszykowałam w gościnę córkę, by pojechała z innymi, sama natomiast zostałam w domu z psem.

Zdjęcie-0951I powiem Wam…., że dawno tak nie odpoczęłam… luz… spokój… zabawa z psem, kilka chwil wytchnienia na huśtawce, znalazł się czas na inne spojrzenie na to co wokół mnie, na sfotografowanie w wiosennym słonku kwiatków – banał pomyślicie… hmm…. może i tak…. ale….

Czy naprawdę siedząc na baczność przy świątecznym stole, da się wypocząć?? Ile można wytrzymać w tej pozycji? Czy słuchane dowcipy po raz n-ty, potrafią nas rozbawić? No ja szczerze wątpię…

No i jeszcze jedna sprawa… ile można zjeść?? Bo przecież pojemność żołądka nie zwiększa się z okazji świąt…. no mnie nie, nie wiem jak Wam. Mnie wystarczy zwyczajowa ilość i jestem najedzona, co prawda nie jadam ciast, a tutaj chętnie sobie degustuję, ale mięty nie odstępuję poźniej na krok 😉

Śpiew ptaków i odgłosy wsi dają wytchnienie i odpoczynek dla skołatanych nerwów, oj tak… szczególnie w otoczeni zieleni, cieple słonka i bez marudzenia tzw. dyżurnych maruderów, których jak się okazuje w rodzinie nie tak mało.

Jako zupełnie „niepokorne ciele”, nie pojechałam… i w sumie to dobrze zrobiłam. Biesiada na około 20 osób z pewnością była udana… ale… mój psiak jest członkiem mojej rodziny, dla mnie było oczywistym, że nie zafunduję psu dodatkowych stresów. 

Drugi dzień świąt… równie spokojny… Lany Poniedziałek obchodziło tylko młode pokolenie… a kolejna biesiada… znowu mnie ominęła, bo przecież na wsi polskiej pies ma swoje tradycyjne miejsce, którym nie jest dywan czy podłoga ale buda. Tak więc… znowu luz, spokój i czas dla siebie. 

Pomyślałby ktoś, że spędziłam samotnie święta… no niby tak, ale… wolę taką relaksującą samotność, niż dyskomfort wynikający z gwaru pełnego ludzi pomieszczenia i niepokoju o psiaka, który nagle znalazl się w diametralnie innej sytuacji niż te, do których go przyzwyczaiłam.

Pozdrawiam ciepło i świątecznie miłośników psów 🙂

Caliente

 

 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com
 • Google Bookmarks
 • Live
 • LinkedIn
 • Wykop
 • Gadu-Gadu Live
 • Śledzik
 • Kciuk.pl
 • Dodaj do ulubionych
 • email

Permalink do tego artykułu: http://icaliente.pl/swieto/wielkanoc-z-psem/

1 komentarz

 1. mieszkania lublin

  Ciekawe info, dodaję do ulubionych 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *