«

»

Lis 11

Wydrukuj to Wpis

Poeta – Łowca uczuć…

5.00 avg. rating (99% score) - 3 votes

Poezja… hmm… wiersze znaczy… rymowane bądź nie, o miłości lub śmierci, o tęsknotach zazwyczaj tych nie spełnionych, pragnieniach, niepokojach, zawiłościach tego świata…  Na samo słowo „poezja” jakoś się tak dziwnie robi, przypominają się nam te wszystkie męczone na lekcjach polskiego dzieła naszych wieszczy, które ni w ząb nie były rozumiane przez nasze małoletnie głowy.

Pisać można o wszystkim, zależy co komu w duszy gra i na jakim zakręcie życia autor się znajduje, czy jego sinusoida w danym czasie ku górze się wznosi czy opada. No dobrze… to autor, a jak my odbieramy dzieło? Bo mam wrażenie, że omijamy zdecydowanie dość szerokim łukiem, bo to trzeba się zastanowić, pomyśleć, czas swój poświęcić by słowo dotarło i zatrzymało się w naszej świadomości. Czy mamy na to czas? Wolimy raczej karmić się mazią papkopodobną, przy której nie trzeba myśleć, analizować, przystanąć, zastanowić się, użyć intelektu lub jego resztek, wolimy masę zmiksowaną na jak najdrobniejszą papkę, by ją łatwo przełknąć i jeszcze łatwiej strawić, bo przecież  nikt nie lubi obstrukcji pod żadną postacią, no to chyba oczywiste.

A ja… pod prąd idąc, jak to ja … piątkowy wieczór spędziłam w sposób dość wyjątkowy, a mianowicie, uczestnicząc w Wieczorze Poezji Roberta Baranowskiego – poety niezwykłej wrażliwości i subtelnego pióra. Promował On swój ostatni tomik poezji pt.www.kobieta.pl„.

Dojechałam na miejsce spóźniona, kierowana przez nawigację najpewniej najdłuższą drogą, ale dotarłam! Zabrałam ze sobą swoją 6-letnią córkę, by oswajała się z kulturą żywą, nie tylko tą z komputera czy tv – takie bezpośrednie uczestnictwo wyrabia w dziecku określoną wrażliwość i stosunek do tego co wokół niej. I nie zawiodłam się… córka zadawała pytania, słuchała wierszy z ciekawością, okazując mniejsze lub większe zaciekawienie, ale słuchała.

„www.kobieta.pl” to zbiór 24 wierszy, które czyta się jednym tchem, od „Fantazji Adama” do „Jestem Facetem”- który to wiersz wspaniale podsumowuje i zamyka wyartykułowany stosunek Mężczyzny do ukochanej Kobiety. Tomik polecam szczerze…, subtelność, delikatność i finezja – aż się ciepło na sercu robi. Czyta się lekko, słowo jest wyważone i szczere, bez sztucznego patosu tak często przynależnego poetom. Przyznam, że przeczytałam w oka mgnieniu i… czuję niedosyt.

Sam autor zwykł mawiać : „Jestem poetą, drapieżną istotą – łowcą uczuć!” i tak jest w istocie, bo kto zajrzy do jego poezji, ten obojętnym już na SŁOWO nie pozostanie. Polecam szczerze!

 

Jako gość specjalny wieczoru, wystąpiła Tamara Raven, abchazka piosenkarka jazzowa obdarzona wspaniałym głosem, który nie sposób okiełznać. Jej specjalnością jest jazz, pop, funk, soul, – siła, ekspresja, ogień! Co prawda mini recital trwał krótko, ale zaciekawił mnie i zaintrygował na tyle, by jak tylko trafi się okazja, posłuchać Tamary w szerszym repertuarze. To co usłyszałam, przeszyło mnie na wskroś i trafiło dokładnie tam gdzie miało trafić, do głębi mojego „ja”, wspaniale modulowane dźwięki otoczyły mnie i dały niemałą przyjemność. Znowu…. za mało…. chcę więcej!

Tamara Raven to wyjątkowo barwna postać – pochodzi z Abchazji, ale jej korzenie wywodzą się z siedmiu krajów Europy, również z Polski.

 

 

Warto… oderwać się od nośników, wirtualu, cyber przyjemności, logowania, enterowania, klikania. Obcowanie z żywym dźwiękiem i słowem daje tą wibrację, której nie jest w stanie wywołać nawet najczystsze wykonanie orkiestry symfonicznej na ekranie tv czy monitorze komputera. Tak żywe emocje doświadcza się tylko w realu. Dajmy się więc czasami upolować drapieżcy, łowcy uczuć – wyjątkowo przyjemnie jest być upolowanym…

Serdecznie dziękuję za zaproszenie i… upolowanie…

Caliente

 


 

 


 

 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com
 • Google Bookmarks
 • Live
 • LinkedIn
 • Wykop
 • Gadu-Gadu Live
 • Śledzik
 • Kciuk.pl
 • Dodaj do ulubionych
 • email

Permalink do tego artykułu: http://icaliente.pl/radosc-2/poeta-lowca-uczuc/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *