«

»

Kwi 13

Wydrukuj to Wpis

Poszukiwania sprawcy!!!

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

To co tutaj napiszę, kwalifikuje się do kategorii „Kryminał”, ale że dotyczy to mordu na młodej suni boksera, zamieszczam więc w kategorii jak wyżej. Czuję się fatalnie pisząc o tym co się stało, ale ponieważ kocham te psy miłością niezmierną, ponieważ zajmuję się tą rasą już ponad 25 lat, ponieważ los żadnego boksera nie jest mi obojętny, dlatego też postanowiłam zatrzymać się na chwilę nad zdarzeniem, jakie miało miejsce w lesie pod Skierniewicami. Otóż… cóż to takiego się stało?? – pomyślicie. Ano stało się… widać na pierwszy rzut oka co się stało. Odkąd 2 dni temu zobaczyłam te fotki… wciąż się zastanawiam co za bydlę to zrobiło, kim jest „człowiek”, który podchodzi po drzewa i ufnego psa, tak podwiesza na sznurku, że pies w końcu nie mając najmniejszych szans na oswobodzenie się – umiera w męczarniach!! Czy w ogóle można szukać usprawiedliwienia dla kogoś takiego? Czy zrobił to w obronie własnej?? Nie!! To oczywiste przecież, że zrobił to z rozmysłem, zaspokajając tym czynem swoje sadystyczne zapędy. A może był pijany i nie wiedział do końca co czyni… hmm… , czy zamroczenie alkoholowe może usprawiedliwiać zabicie stworzenia, które z pewnością się łasi, bo boksery takie są i chce się zaprzyjaźnić by móc się bawić?

Ja tej boksiowej mordki nie zapomnę już nigdy. Każdy bokser jest niby taki sam, ale nie jest to prawdą, one mają tak samo inne „twarze” jak i ludzie, mniej lub bardziej szeroko osadzone skośne oczy, skopiowane bądź nie – uszy, mniej lub bardziej wysuniętą żuchwę, z tak często występującym przodozgryzem…, mniej lub bardziej szerokie czoło, które z wiekiem się zmienia, a przede wszystkim siwieje…

Sierść tej suni już nigdy nie posiwieje i ogonek merdał na przywitanie nie będzie – już ktoś się o to bardzo postarał. Czy sprawców było kilku czy jeden, tego nie wiadomo, ale jeśli jeden, musiałby to być dość silny mężczyzna, by dać radę w ten sposób podwiesić dużego, około 25-kg psa.

O całej sprawie poinformował społeczność FB-kową funpage Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Skierniewicach, oto ich opis fotki:

„…Czytelnik zaalarmował nas – Głos Skierniewic i okolicy (9.04) o makabrycznym znalezisku w Sierakowicach Lewych. Dzieci podczas świątecznego spaceru znalazły powieszonego na drzewie psa.
O sprawie poinformowaliśmy policję. Szukamy osób, które pomogą wskazać sprawcę.

Przed mostem po lewej stronie, trudno pominąć to miejsce…- tłumaczył głos w słuchawce. O sprawie poinformowaliśmy policję. Mundurowi znaleźli młodą sukę rasy bokser powieszoną na sznurku na gałęzi. Z pierwszych ustaleń śledczych wynika, że pies przez kilka dni przez świętami biegał w okolicy.
– Szukamy właściciela psa, niewykluczone, że ten oddalił się. Człowiek może nie wiedzieć, co się z nim stało. Oczywiście nasze działania zmierzają również do ujawnienia sprawcy zdarzenia – mówi Artur Bisingier, rzecznik skierniewickiej komendy.”

Informacja z fotografią umęczonej suni obiegła Fb, by po dwóch dniach powrócić, ale w nowej odsłonie:

A po dwóch tygodniach poszukiwań, wysokość nagrody wzrosła ponad dwukrotnie, co wzbudziło w co niektórych ludziach oburzenie, zaskoczenie, protest, często i podejrzenia!

Nagrodę za wskazanie sprawcy ufundowali ochotnicy z Fb, ludzie deklarując po 100PLN, po 200PLN, a nawet po 20-50PLN, chcą przyczynić się do schwytania i ukarania tego zwyrodnialca. Do wzrostu kwoty przyczynił się internauta, który prywatnie zadeklarował 5oooPLN i Prezydent Skierniewic Leszek Trębski, deklarujący 1000PLN.

Akcję popieram!! Dlatego też przyłączam się do niej jak mogę i jak umiem. Zachęcam innych do takiego zachowania – NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI, kiedy nasi mniejsi bracia cierpią, róbmy co tylko możemy, by im pomóc i zwrócić na to publiczną uwagę!

W celu zapoznania się z dokładniejszymi informacjami, zamieszczam link do Wydarzenia jakie założyło kilka osób wstrząśniętych całą sprawą:

https://www.facebook.com/events/327002260699402/

A tak na marginesie… dokąd za znęcanie się i mordowanie zwierząt nie będzie zasądzanej kary pozbawienia wolności bez zawieszenia… dotąd tacy zwyrodnialcy jak ten lub ci… nadal będą pokazywać swój brak wrażliwości i sadystyczno- mordercze zapędy.

Caliente

 

 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com
 • Google Bookmarks
 • Live
 • LinkedIn
 • Wykop
 • Gadu-Gadu Live
 • Śledzik
 • Kciuk.pl
 • Dodaj do ulubionych
 • email

Permalink do tego artykułu: http://icaliente.pl/przemoc/poszukiwania-sprawcy/

7 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Gniewko

  Każde zwierze, małe czy duże czuje ból…więc dlaczego , ludzie tego nie rozumieją????

  1. Caliente

   Rozumieją… ci , którzy używają mózgu na co dzień, nie od święta.

 2. NasiBraciaMniejsi

  Pomysł na wytropienie mordercy: Przeczytaj ! -może pomożesz…
  Zastanawiając się nad różnymi możliwościami, aby sprawiedliwości stało się zadość, poddam jeden pomysł.
  Na informację o tym zwyrodniałym czynie natrafiłam na stronie łódzkiego schroniska dla zwierząt (Marmurowa), a na innej ze stron schroniska natrafiłam na informację o przekazanej na rzecz schroniska darowiźnie w postaci wielu kg karmy, zebranej w spontanicznej zbiórce karmy zorganizowanej przez … kibiców łódzkiego Widzewa i przeprowadzonej przed jednym z meczy tego klubu. Karma zawieziona 3 samochodami trafiła do schroniska.
  Cóż, byłam niewątpliwie mile zaskoczona. Skoro są to ludzie, którzy są wrażliwi na losy naszych „braci mniejszych”, może rozpuściliby wici (a Skierniewice są dość blisko Łodzi) i tą drogą, jakimiś swoimi kanałami, dowiedzieliby się kto jest tym mordercą, którego umysł generuje tak zwyrodniałe czyny.
  Jeśli ktoś ma kontakt z forum kibiców Widzewa, mógłby tam napisać o tej sprawie, może oni wytropiliby tego mordercę.

  Gdy oglądałam zdjęcie tej suni, to mam wrażenie, że została tak zawieszona, aby mogła się podpierać tylnymi nogami. Dusiła się więc zapewne powoli, dopóki miała siłę walczyć o uwolnienie się z pętli, z której nie miała szans się uwolnić. Pozostaje tylko pytanie, czy ten zwyrodnialec stał i patrzył na to cierpienie, czy też sobie poszedł zostawiając sunię rozpaczliwie walczącą o życie… i o tą wiosnę, o odradzającą się właśnie przyrodę, o słońce, które daje na wiosnę zwierzętom tyle radości i szczęścia. Nie miała biedactwo szans.
  Ten zwyrodnialec, który odbiera stworzeniom ich życie, też nie powinien mieć już szansy na życie, a i tak rachunki nie zostałyby wyrównane. Odebrał życie niewinnemu stworzeniu, które powołane do życia miało do niego prawo, natomiast ten który odbiera to życie jest nic nie wartym ścierwem i nie powinien w ogóle istnieć na tym świecie.

  Myślę, że każda możliwość dająca szansę na wytropienie tego mordercy powinna zostać podjęta. Jeśli ktoś ma kontakt z jakimś forum, bądź kibicami Widzewa, może oni byliby w stanie wytropić tego zwyrodnialca i tą drogą sprawiedliwości stałoby się zadość. Ostatecznie nie wiadomo jak skuteczne będzie oficjalne dochodzenie.

  ———————————————
  Wysokość nagrody już mocno wzrosła

  Materiał filmowy z TVPinfo (w krótszej formie) -zaraz po krótkiej reklamie:
  http://www.tvp.pl/lodz/aktualnosci/…sa/7054669

  Dyskusja w Radiu Zet, gdzie zastanawiano się jaką karę powinien otrzymać sprawca takiego mordu (m.in. Maria Czubaszek opowiedziała się za: „kara śmierci dla drania bestialskiego czynu”)
  http://wiadomosci.radiozet.pl/Polsk…na-drzewie

 3. NasiBraciaMniejsi

  W poprzednim poście źle się wpisały linki do podanych stron.
  Oto poprawione linki:

  Materiał filmowy z TVPinfo (w krótszej formie) -zaraz po krótkiej reklamie:
  http://www.tvp.pl/lodz/aktualnosci/inne/poszukiwania-mordercy-psa/7054669

  Dyskusja w Radiu Zet, gdzie zastanawiano się jaką karę powinien otrzymać sprawca takiego mordu (m.in. Maria Czubaszek opowiedziała się za: „kara śmierci dla drania bestialskiego czynu”):
  http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wiadomosci/Bestialski-mord-na-psie.-Suke-powieszono-na-drzewie

  1. Caliente

   Dzięki wielkie za linki.
   Myślę, że moim czytelnikom da to pełniejszy obraz i pokaże stosunek do sprawy innych, często znanych postaci z pierwszych stron gazet czy netu.
   Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *