«

»

Lut 15

Wydrukuj to Wpis

Za zakrętem…

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

Faceci… hmm… sól naszej babskiej ziemi… oj taak… – stary temat jak świat, a i ja nieco postów popełniłam już w tym temacie…

Dlaczego wywołują w nas tak skrajne emocje? Śmiejemy się na ich widok, raduje nam się serce, oczy się błyszczą, źrenice powiększają, serce mocniej bije, w innym rytmie oddychamy, chodzimy i myślimy, inaczej patrzymy na wszystko wokół. Dlaczego patrzymy na nich w takiej niewytłumaczalnej euforii?? Co sprawia, że nasz wzrok zachodzi przy nich mgłą?? Hmm… czy ktoś zna odpowiedzi na te pytania?

Czemu – z drugiej strony – tak bardzo nas denerwują? Dlaczego nie aprobujemy ich władczego i despotycznego zachowania, radykalnych poglądów, ignorancji, tonu nie znoszącego sprzeciwu? Dlaczego raz odpowiada nam ich osobowość małego niedojrzałego chłopca, a kiedy indziej rozjusza nas to do granic możliwości? Dlaczego uważamy, że są niedoskonali i czego im brakuje, żebyśmy uznały ich za partnerów równych sobie? Czy możliwe jest to, żeby istota nafaszerowana testosteronem myślała podobnie jak kobieta, będąca wciąż pod wpływem estrogenów czy progesteronu na zmianę? Dlaczego my w ogóle przemy do tego, by im dorównać, by się z nimi zmierzyć? Co chcemy i komu udowodnić? Jak bardzo jesteśmy niewolnikami substancji chemicznych krążących w naszych żyłach?? To jest wciąż dla mnie niepojęte, ech…

(…)

Pisałam ten post z przerwami, zerkając co rusz na ekran tv…, właśnie skończył się film pt. „P.S. Kocham Cię” – fabuły streszczać nie będę, zainteresowanych odsyłam do netu, ale…w trakcie oglądania płakałam i śmiałam się na zmianę. Temat dość smutny – rozstanie spowodowane śmiercią męża…, ale zawarta w filmie nadzieja, nie pozwoliła zalać się łzami do końca.

Patrzyłam, przeżywałam losy osamotnionej bohaterki, płakałam razem z nią, ale i słuchałam słów jej męża, które zawarł w listach do ukochanej, słuchałam jej przyjaciółek, słuchałam słów jej matki… . Może film niezbyt ambitny, ale na sobotni wieczór z laptopem pod ręką i torebką orzeszków – to bardzo dobra opcja.


Oprócz tkliwej historii, która rozczuliła mnie maksymalnie i przekonania, że podobne historie zdarzają się w realu, film niósł konkretne przesłanie, już nie wspomnę o tym, że co rusz wpadały mi w ucho słowa, które notowałam na klawiaturze komputera, np to, że cyt: „Życie składa się z etapów i na każdy etap mamy kogoś obok siebie”. Hmm… czy sposób z tym polemizować w ogóle??

A oto kilka wybranych zdań, które przy głębszej analizie okazują się dość uniwersalnymi i mocno poruszającymi (przynajmniej moją wrażliwość i wyobraźnię) :

„Czasem miło jest iść w milczeniu, kiedy się już kogoś pozna…” – … (no coments)

„Całowanie to męska sprawa…” – (hmm!!)

Moim zadaniem jest tworzyć… nieważne co…” – ( no z tym się zgodzę, absolutnie! )

„Odkryj w sobie coś, co sprawi, że staniesz się wyjątkową” – ( o tak!! popieram i apeluję  – zacznijcie odkrywać …)

” Sama czy nie… musisz iść naprzód…” – (no tak…czy będąc w związku czy nie, prędzej czy później poczujemy, że jesteśmy same…)

„Żyjąc samotnie sami sobie wszystko zawdzięczamy” -( !!!….)


Ale powiedziano również te słowa: 

” Mamy jedno życie, które jest okropne i wspaniałe, które jest krótkie i straszne długie…, i nikt nie wychodzi z niego żywy „ – pamiętajmy o tym, kiedy się odwracamy …, zapominamy…, podejmujemy wybory lub boimy się je podjąć, zastanawiamy się…, może niekiedy zbyt długo. Znajdźmy swój cel na horyzoncie życia i obierzmy kurs wprost na ten cel, po drodze tak wiele nas będzie spotykać, ale nie wypadniemy z rytmu podróży, bo będziemy wiedzieć gdzie chcemy dojść. Najważniejszy jest cel i plan…, reszta się zawsze ułoży…, zawsze! Spotkamy kogoś, kto nam pomoże, pokaże, umożliwi, wesprze, nauczy, doda otuchy i wiary, bo życie jest zagadką, nie do końca odgadnioną…, nie próbujmy tego robić na siłę, bo może rozwiązanie jej czeka dopiero za którymś z kolei zakrętem. Powodzenia więc !!

Caliente

 

 

 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com
 • Google Bookmarks
 • Live
 • LinkedIn
 • Wykop
 • Gadu-Gadu Live
 • Śledzik
 • Kciuk.pl
 • Dodaj do ulubionych
 • email

Permalink do tego artykułu: http://icaliente.pl/ona-i-on-2/za-zakretem/

2 Komentarze

 1. Piotr "wojtek"

  Wszystko to święte słowa, prawdy znane od zawsze, którymi w ten czy inny sposób wyrażamy swoje emocje, oczekiwania i zawody….
  .Przed każdym zakrętem trzeba mieć oczy otwarte i postrzegać wszystko co jest dookoła, nie tylko drogę…po to, żeby za zakrętem …dalej żyć.

 2. Cheapgun

  ‚Życie to nie jest próba generalna. Życie to ostatni spektakl, którego nie można zagrać raz jeszcze’….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *