«

»

Cze 06

Wydrukuj to Wpis

Pocałunek

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

Jak donosi net… dzisiaj Światowy Dzień Pocałunku…mmmmm……..

Tak coś czułam instynktownie chyba, bo mnie wzięło na jedzenie czekoladek dzisiaj, a wszystkim wiadomo jest, że i czekoladki i pocałunki wyzwalają wydzielanie endorfin. Czuję się pełna, przyznaję… i dzięki czekoladkom i endorfinom zapewne…, więc mogę się zająć na spokojnie tym zagadnieniem.

Pocałunek… gest jakże miły, przełamujący lody, ocieplający atmosferę, wyzwalający dreszcz podniecenia…, budzący nasze zmysły, podniecający, fascynujący i okazujący naszą absolutną aprobatę i oddanie, otwierający wrota do dalszej podróży w zbliżeniu, ale i dość intensywnie scalający bliskich sobie ludzi. Czyż nie macie w swojej pamięci tego pierwszego, zupełnie odlotowego, który wrył się w naszą pamięć na lata całe? Bo ja mam… – odlotowy to bardzo dobre określenie pocałunku, jaki przeżyłam w I klasie LO. Hmm… o losie! Jak miło mieć takie wspomnienia…

Najnowsze opracowania mówią, te starsze zapewne również, że kiedy przestajemy się całować, oddalamy się od siebie, co sukcesywnie prowadzi do ochłodzenia wzajemnych relacji i w efekcie do rozluźnienia więzi między bliskimi sobie ludźmi. Zastanówmy się może jak bardzo ważne są na co dzień niewinne pocałunki, w policzek, czoło, skroń, szyję, ramię…dłoń… – to są gesty przyjacielskie i jakże potwierdzające wzajemne ciepłe relacje. Jeśli nie ma choć takich pocałunków… nie odnajdujemy potwierdzenia wzajemnej sympatii, a co gorsza kobieta nie czuje się bezpiecznie w towarzystwie mężczyzny, który takich całusów jej nie aplikuje. Pocałunek w czoło ma w sobie niesamowitą magię, świadczy o przywiązaniu i opiekuńczości. Kiedy mężczyzna w ten sposób całuje kobietę, ona czuje się w jego ramionach bezpieczna.

Te bardziej namiętne sprawiają, że partnerzy zapominają o otaczającym ich świecie. Są bardzo intymne i zmysłowe. Najpierw delikatne i lekko powściągliwe, potem stają się coraz bardziej nieokiełznane i podniecające. Kamasutra przedstawia różnorodne techniki pocałunków, od tych najbardziej delikatnych, po te szalone i głęboko erotyczne. Delikatne muśnięcia ustami warg partnera, dotykanie ich językiem, sprawi, że zapomni on o całym świecie!

Pocałunki mogą przerodzić się w dzikie i namiętne, sprawić, że partnerzy poczują, jakby byli jednością, tego uczucia nie da się porównać z niczym innym. Również w czasie zbliżenia pocałunki wzmagają erotyczne odczucia, dzięki nim kochankowie czują, że poza nimi nie ma już nic. Pocałunki mają w sobie obietnicę na coś więcej, a jednocześnie same w sobie są już wspaniałym przeżyciem. Chwila pocałunku jest magiczna, wyraża wzajemne pożądanie, namiętność, ale i miłość.

Tak więc… życzę wszystkim, by mieli tyle pocałunków ile potrzebują – bo to lekarstwo w naturalnej postaci i to na różnej maści bolączki…

Caliente

 

 

 

 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com
 • Google Bookmarks
 • Live
 • LinkedIn
 • Wykop
 • Gadu-Gadu Live
 • Śledzik
 • Kciuk.pl
 • Dodaj do ulubionych
 • email

Permalink do tego artykułu: http://icaliente.pl/ona-i-on-2/pocalunek/

3 Komentarze

 1. Gniewko

  To ja poproszę O To ” lekarstwo w naturalnej postaci „….

  1. Caliente

   Listy do Mikołaja pisze się do Gwiazdki 😉
   A tu juz mamy po….
   Pozdrawiam 😀

 2. Bożena

  ja się zatracam i oddaję całą siebie… lewituję, jak tego nie pragnąć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *